FOR GARDEN FOR GARDEN
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Soutěž: Otvírání jara

Soutěž odborných zahradnických škol
Typ akce: Doprovodná akce


Datum zahájení: Pátek, 23.03.2018 10:00 - 18:00

Místo konání: Hala 1, stánek 1G15

Organizátor: HRUŠKADESIGN

Vstupné: Zdarma v rámci vstupenky na veletrh


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
FLORISTICKÁ SOUTĚŽ OTVÍRÁNÍ JARA  2018

Soutěž pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů

 

Soutěžit se bude ve 3 disciplínách:

 

10.00 -  10.20 hod      prezentace soutěžících

10.30 -  11.30 hod      1. soutěžní disciplína – Velikonoční vázaná kytice

11.45 -  12.30 hod      2. soutěžní disciplína  – Květinový šperk KARYA 

12.30 -  13.00 hod      přestávka na občerstvení

13.00 -  14.00 hod      3. soutěžní disciplína  – Jarní sesazovaná nádoba

 

Dne 23. března 2018 se v rámci veletrhu FOR GARDEN se uskuteční třetí ročník soutěže OTVÍRÁNÍ JARA. Studentské klání přímo podporuje obor floristiky. Místem konání je výstaviště v pražských Letňanech – PVA EXPO PRAHA.

 

Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA je přední český florista Pavel Hruška a jeho tým, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících porot významných soutěží floristů a Svaz květinářů a floristů ČR.

 

Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se zúčastní soutěže. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z projektu. Ze sondy minulých let vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, proto pořadatelé vynakládají maximální úsilí, aby pokryly, co nejvíce nákladů spojených se samotnou soutěží.

 

Všechny práce budou v sobotu 24. března vydraženy ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání, který se soutěží úzce spolupracuje.

 

V odborné porotě zasednou:

 

  • Ing. Klára Franc Vavříková - předsedkyně floristické sekce Svazu květinářů a floristů ČR

 

  • Ing. Ondřej Štěpánek - manažer AMMI Brno a člen předsednictva Svazu květinářů a floristů ČR

 

  • Lukáš Hodáň - ředitel obchodní sítě KYTKU.CZ

 

  • Hana Šmidrkalová - editorka časopisu Bydlení (příloha Právo)

 

Návštěvníci veletrhu se budou moci setkat nejen s talentovanými studenty floristiky, ale také s VIP osobnostmi. V den konání soutěže, v čase okolo oběda, vystoupí zpěvačka Jana Feriová, známá pod uměleckým jménem KARYA. Protože jedna ze soutěžních disciplín se bude týkat právě této umělkyně (květinový šperk KARYA), ona sama vybere nejlepší a odmění novým albem "ZŮSTAŇ".

 

V průběhu trvání veletrhu bude v rámci doprovodného programu představen projekt ČESKÁ KVĚTINA. Uvedenou značkou označují pěstitelé své nejlepší produkty tradičních okrasných květin v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Ochrannou známku uděluje za jasně stanovených podmínek Svaz květinářů a floristů ČR.

 

www.hruskadesign.eu

 

 

 


  ESTAV.cz
ESTAV.cz Forenzní architektura: Obor pro profesionály se silným žaludkem Tvoříme interiér s českou designérkou: Ložnice Demolice bývalé sovětské ubytovny v Rokytnici se odkládá Snižování energetické náročnosti existujících budov nejen zateplením – díl II. Navýšení daně u nemovitosti letos využilo 610 obcí Opravy bytového domu: Zateplení suterénu, výměna elektro a kde na to vzít peníze
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2018

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje